ההחלטה לפתח מוצר חדש, בוודאי כזה שעדיין לא קיים אבל בהחלט נדרש, היא החלטה שיכולה להבטיח הכנסות יפות ורווחים נאים לא פחות. אלא שכדי ליהנות מהיתרון, כלומר מהעובדה שהרעיון כולו שלכם ושאין לכם מתחרים חשוב לבצע רישום פטנט, ולקבל הכרה רשמית בהמצאה החדשנית שלכם. זאת משום שרק עם פטנט תקבלו בלעדיות בשוק, וכשהמוצר שלכם יהפוך ללהיט מבוקש רק אתם תרוויחו מזה. אלא שהתהליך של רישום פטנט בישראל הוא לא קצר וגם לא מאוד פשוט. תכנון נכון ועבודה מסודרת מהרגע הראשון הם אלה שיקדמו אתכם לעבר המטרה.

האם הרעיון שלכם באמת חדש?

לכם זה נשמע נהדר, ואפילו מהפכני. השאלה היא האם הרעיון שלכם באמת כזה, או שמא ייתכן שמישהו כבר חשב עליו לפניכם. השלב הזה קריטי לא רק משום שהוא בסיסי בתהליך רישום פטנט בישראל או בעולם, אלא משום שהוא יחסוך גם לכם לא מעט זמן ומשאבים. במקום להיכנס לחדר העבודה ולהיעלם בתוכו עד שייצא עשן לבן או עד שייגמר לכם התקציב לחלוטין, חשוב לוודא מבעוד מועד שהמוצר שאתם מנסים לתכנן בעצמכם לא קיים ממילא בשוק. בין אם מדובר על אפליקציה, תוכנה חדשה או מוצר עם מנגנון בלתי רגיל שמשנה את החוקים, החדשנות היא תנאי בסיסי לקבלת פטנט. חברת Top Patents מבצעת את המחקר המעמיק עבורכם, מה שמאפשר לכם לצאת למסע הזה בראש שקט, ובידיעה שיש לכם ביד (או בראש) המצאה חדשנית באמת.

אילו טפסים צריך להגיש?

כיאה למדינה שבה הבירוקרטיה היא שחקנית מרכזית מאוד, רישום פטנט  מקומי או בין לאומי דורש לא מעט הכנות וטפסים. אם נודה באמת, גם בקשת פטנט במקומות אחרים היא לא משימה פשוטה או קצרה יותר. כך או כך, כדי שמישהו במשרד הפטנטים הישראלי יבחן את הבקשה תצטרכו להיות מדויקים מאוד. בתור התחלה תצטרכו לציין את שמות מבקשי הפטנט, את ההמצאה שלכם וכל שרטוט או פיתוח רלוונטיים. בנוסף כדאי לקחת בחשבון שיידרשו אגרות שונות כבר בשלבים אלה, ובעיקר לאחר שתשיגו את המטרה וההמצאה שלכם תוכר כפטנט.

רישום פטנט בישראל – הדרך הפשוטה יותר

אז דרך קיצור אולי לא קיימת, אבל זה לא אומר שתהליך רישום פטנט בישראל חייב להיות מורכב ומסובך. הוא גם לא חייב לדרוש מכם זמן יקר שאין לכם. חברת Top Patents מלווה יזמים וממציאים בכל שלבי התהליך, מהרעיון ובחינת ההיתכנות, דרך טיפול בהגשת הבקשה ועד לקבלת הפטנט המיוחל. עם צוות עתיר ניסיון ועם שליטה בכל צעד ושעל בתהליך, זו הדרך האידאלית להתמודד עם הבירוקרטיה, להימנע מטעויות ולייעל את התהליך כולו. כך גם הפטנט שלכם קרוב מאי פעם, ובהתאם גם צאתו של המוצר שלכם לשוק, צעד שאחריו תקצרו את הפירות במשך שנים, בלי מתחרים.
חייגו אלינו יצירת קשר