נתחיל דווקא מהסוף. מחירו של הפטנט שלכם איננו ידוע, ובוודאי שאיננו קבוע. למעשה, כדי להבין כמה עולה לרשום פטנט רצוי לוותר על הניסיון לאתר מחירון (שאיננו קיים), וגם אם תתייעצו עם קולגות שעשו את זה קודם, לא בטוח שתקבלו מספרים זהים גם אם יהיה לכם מדגם מכובד למדי. הסיבה לכך  פשוטה. רישום פטנט תלוי בהמון פרטים קטנים, ולכל מוצר או פיתוח עלויות שונות לחלוטין. במילים אחרות, כדי להבין כמה זה יעלה לכם תצטרכו לקבוע תוכנית עבודה ברורה ולהבין כמה יעלה לכם כל שלב בדרך. עם ליווי מקצועי המשימה הזו תהיה קצת יותר קלה.

סריקת פטנטים ועריכת הפטנט

כאמור, מחיר רישום פטנט תלוי בהמון גורמים ובמשתנים שונים, וחשוב להבין מה תצטרכו לעשות בכל שלב – וכמה זה יכול לעלות במקרה הספציפי שלכם. למשל, השלב הראשון בכל הליך מהסוג הזה הוא השלב שבו מתבצע ניתוח מעמיק של השטח ובחינת פטנטים אחרים שעשויים להשפיע על הבקשה שלכם. במילים אחרות, לפני שתצאו לדרך ולפני שתשקיעו זמן ומשאבים ברכישת ציוד, תשלום לספקים או גיוס משקיעים, סריקת פטנטים תאפשר לכם לוודא שיש לכם רעיון חדש, שונה ומקורי, כזה שאף יזם אחר לא חשב עליו קודם.

כמה עולה לרשום פטנט בשלב ההגשה?

יש בכל זאת כמה נושאים המשותפים לכלל הפטנטים באשר הם, ותשלום האגרה הוא אחד הנושאים המרכזיים. למעשה, רישום פטנט מלווה בתשלומי אגרות שנתיות וגם את הנושא הזה חשוב לקחת בחשבון. בנוסף, הגופים הרשמיים שאחראיים לבחון את הבקשה שלכם ולהכריע האם מדובר בפטנט שיכול להעניק לכם בלעדיות בשוק, הם גם אלה שעשויים לשאול שאלות, להשמיע התנגדויות ולדרוש הסברים והבהרות. בהתאם אתם עשויים להידרש לעלויות נוספות בהתאם לשינויים, לבקשות ולתיקונים שיתקבלו. דרך אגב, ממציאים רבים אינם מסתפקים בהכרה המקומית, ובמקום לחלום על השוק העולמי הם בוחרים לפעול – ולהגיש בקשה להכרה בפטנט שלהם גם במדינות אחרות. בהתאם, עלות ההליך מתייקרת, אבל גם ההזדמנויות העסקיות רבות יותר.

רישום פטנט בצורה הפשוטה והיעילה

אם כן, אין ספק כי הליך רישום פטנט עשוי להיות מורכב. סריקת פטנטים, ניהול ההליך מול רשם הפטנטים וביצוע תיקונים וליטושים על פי הצורך, כל אלה יעלו לכם כסף, ולא מעט. עם זאת, תכנון נכון, היערכות כלכלית ובעיקר עבודה מסודרת על פי תקציב מוגדר שנבנה בקפידה רבה, כל אלה יחד יעזרו לכם להימנע מטעויות יקרות ולפעול ביעילות לעבר המטרה שלכם. חברת Top  Patents, המנוסה בעריכת פטנטים ובליווי יזמים וממציאים, מציעה לכם את כל השירותים המובילים תחת קורת גג אחת. כך תוכלו להיערך לקראת כל צעד בדרך, לוודא שיש לכם את כל הידע והכלים המקצועיים כדי לעשות את זה נכון – ולהגיע אל התוצאה האידאלית מבחינתכם.

חייגו אלינו יצירת קשר