יכול להיות שאתם מוכרים בקרב החבר'ה כאנשים יצירתיים עם רעיונות גדולים והמצאות מיוחדות. יכול גם להיות שחלק מהרעיונות הללו עשויים להפוך לפטנטים שיכניסו לכם לא מעט כסף לחשבון הבנק. עם זאת, חשוב לזכור כי רעיונות ופטנטים אינם שווי ערך, גם אם רעיונות רבים עשויים להפוך לפטנט. אם כן, איך מתחיל המסע הזה ומה באמת עושה את ההבדל בין רעיון לא רע לפטנט רווחי במיוחד?

דרך טובה לדעת: סריקת פטנטים

לפני הכל חשוב להבין כי ההבדל המרכזי בין רעיונות ופטנטים הוא ההבדל בין חדשניות ומקוריות – לרעיון שמישהו אחר כבר חשב עליו לפניכם. למשל, יכול מאוד להיות שיש לכם רעיון מופלא לאפליקציית ניווט חדשה, אבל זו בוודאי לא המצאה חדשנית שמשנה את הכללים, שכן יש בכל זאת כמה אפליקציות מהסוג הזה בדיוק. דרך טובה לדעת האם הרעיון שלכם עונה על הדרישה הבסיסית הזו תוכלו להיעזר בעורך פטנטים מיומן, והוא יבצע עבורכם סריקת פטנטים. כך ניתן לדעת האם הרעיון שלכם יכול להפוך לפטנט רשום ומוכר, או שמא מישהו כבר הגיע אליו לפניכם.

הרעיון מקורי – אז איך לרשום פטנט?

אחרי שווידאנו שיש לנו רעיון מקורי באמת, אנחנו מוכנים להמשיך בדרך. מצד שני, ממצאים רבים לא לגמרי בטוחים איך לרשום פטנט, כמה זה יעלה והאם מדובר במהלך מורכב ומסורבל. אם נתחיל דווקא מהסוף, התשובה היא כן: רישום פטנט עומד לגבות מכם זמן ואנרגיות, וזהו לא תהליך קצר, אבל הוא בהחלט עשוי להשתלם לכם ואפשר לייעל את העבודה כבר מהצעד הראשון. עורך פטנטים שיבצע סריקת פטנטים ויסייע לכם בעריכת הבקשה ובטיפול בה, הוא בדיוק מי שאתם צריכים כדי להימנע מהטעויות והמלכודות לאורך הדרך.

יש לכם רעיון? אל תוותרו

אילו הייתה דרך פשוטה לנבא את העתיד ולוודא שהרעיון שלכם יהפוך אתכם לאנשים עשירים במיוחד, הכל היה נראה אחרת. מצד שני, עד שמישהו ימציא מכונת זמן שעובדת באמת (הנה רעיון לפטנט), ההחלטה האם לקחת את הצ'אנס או לא היא רק בידיים שלכם. נסו להבין איזו השקעה תידרש מכם לאורך הדרך, מגיוס כוח אדם ומשקיעים – ועד לפיתוח ולשיווק המוצר, ונסו גם להבין אילו חלופות קיימות (למשל מכירת פטנטים). כך תוכלו לקבל החלטות טובות הרבה יותר.

רעיונות ופטנטים – יוצאים לדרך

עכשיו, כשאתם מוכנים לעשות את הצעד הראשון בדרך, צוות Top Patents ילווה אתכם במסלול הזה עם כל הידע המקצועי, הניסיון והשירות האישי שאתם צריכים. כך תוכלו לדעת בדיוק לאן אתם הולכים, איך לרשום פטנט ומה קורה בכל שלב לאורך התהליך. זוהי הדרך האידאלית לעשות את זה נכון, לצמצם את הסיכונים ככל האפשר ולפעול באופן יעיל הרבה יותר.

חייגו אלינו יצירת קשר