עגבניות שרי, waze, טפטפות, דיסק און קי, הם רק חלק מהדוגמאות לתוצרים של רעיונות ופטנטים ישראלים מוצלחים. סביר להניח שמספר פעמים בחייכם העלתם רעיונות ולא ידעתם כיצד להפוך אותם לפרקטיים. לא הרבה אנשים לוקחים את הרעיונות שלהם צעד אחד קדימה והופכים אותם לפטנטים העשויים להניב רוווחים משמעותיים. תחום הפטנטים והיזמות תפס תאוצה בשנים האחרונות שכן, כיום בעידן המדיה החברתית והחדשנות, כל אדם יכול להתחיל בתהליך המצאת פטנט אשר יספק מענה לצרכים ספציפיים. תהליך המצאת הפטנט הינו ארוך וכרוך בהרבה שלבים, אבל הוא בהחלט שווה את זה. אם יש לכם רעיונות ופטנטים פורצי דרך ואתם רוצים להרוויח מהם? כדאי שתמשיכו לקרוא.
 

תהליך המצאת הפטנט - איך מתחילים ולמי פונים?
 

בשלב הראשון חשוב שתוודאו שהרעיון שחשבתם עליו אכן מקורי ושהוא אינו קיים בשוק. ניתן לוודא זאת באמצעות חיפוש בגוגל, במאגרים מקצועיים ובשירותים מקוונים הקיימים ברשת. בבדיקת הרעיון מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המבינים בשירותים המקוונים וידעו לספק לכם את ההכוונה המתאימה. לאחר מכן, אם הרעיון שהצעתם לא קיים בשוק, מגישים בקשה לרישום פטנט.
 

כמה עולה לרשום פטנט?
 

יש לכם כיוון להמצאת פטנט? מעולה. כעת, עליכם לבדוק כמה עולה הגשה ורישום פטנט. עלויות הגשה ורישום הפטנטים משתנות בהתאם למספר המדינות שבהן ימומש הפטנט. ישנן הוצאות נוספות על הפטנט: אם הפטנט הינו בינלאומי אז מגישים את הבקשה לרישומו גם בארץ וגם בחו"ל, ישנן  אגרות הנלוות לפטנט כדוגמת אגרות פרסום, אגרת חידוש שנתית מיום הגשת הבקשה ועד תום חיי הפטנט. 
 

כיצד תגייסו משקיעים לפטנט?
 

לאחר שהפטנט שלכם אושר, על מנת להמשיך בפיתוחו, עליכם לגייס משקיעים שיוכלו להעניק את התקציב לפטנט שבו הם מאמינים. ישנן דרכים מגוונות שבהן תוכלו לגייס את המשקיעים לפטנט. ראשית יש להיות מוכנים לשלב הגיוס. חברה מקצועית ומנוסה בגיוס משקיעים תוכל לייעץ לכם כיצד להתכונן לגיוס נכון ויעיל, שיביא אתכם לתוצאות הרצויות. לאחר שאתם מוכנים לגיוס, ניתן לגייס משקיעים לפטנט באמצעות פרסום הרעיונות ופטנטים ברשתות החברתיות שבהן ניתן לחשוף את הפטנט לקהל משקיעים רחב מהארץ ומחו"ל. ניתן לגייס כספים באמצעות מימון המונים המתאים בעיקר אם הפטנט מיועד לקהל יעד רחב שכן, הוא מאפשר לכל גולש לתרום בהתאם ליכולותיו הכלכליות. בנוסף, ניתן לגייס משקיעים לפטנט בירידי השקעה בארץ ובחו"ל שבהם הרעיונות והפטנטים נחשפים לבעלי עסקים ולמשקיעים מכל העולם. 
חברת טופ פטנט תסייע לכם בתהליך יצירת ופיתוח הפטנט ותעזור לכם להפוך את הרעיונות והפטנטים שלכם למציאות. לאחר שאתם יודעים כמה עולה לרשום פטנט ובמה התהליך כרוך, מומלץ לתכנן את התקציב מראש ולהתחיל בגיוס המשקיעים לפטנט. כך תוכלו להפוך את הרעיון שהיה לכם בראש למוצר מוחשי.
חייגו אלינו יצירת קשר