בזמן שאתם מנסים להחליט האם רישום פטנט הוא הצעד הנכון עבורכם, יש לא מעט דילמות שמעסיקים אתכם. מצד אחד חשוב לכם להבין כמה המהלך הזה עומד לעלות לכם, ומצד שני אתם עדיין לא לגמרי בטוחים האם מדובר בצעד נבון שיכול להניב פירות. אחת ההתלבטויות המרכזיות והמתבקשות היא, כמובן, דילמת הזמן. במילים אחרות, לפני שאתם מתחילים תהליך רישום פטנט אתם רוצים לדעת כמה זמן זה עומד לקחת כדי שתוכלו להיערך בהתאם ולקבל החלטות. על השאלה הזו ננסה לענות.
 

רישום פטנט הוא תהליך מורכב

 

הכותרת מספקת בוודאי רמז עבה למדי בכל הקשור למשך הזמן שיידרש, ואכן תהליך רישום פטנט עשוי להיות ארוך במיוחד. יש לא מעט סיבות שמשפיעות על כך, מהעומס הקיים במשרד רשם הפטנטים ועד לפרטי הבקשה הספציפית שלכם. בקשות המוגשות באיכות גבוהה יותר יכולות לקצר את זמני ההמתנה, בעוד בקשה שאיננה ערוכה כראוי עלולה להוביל לתהליך מפרך ומייגע הרבה יותר. כדי לעשות את זה נכון כדאי להיעזר בעורך פטנטים מקצועי שיבצע עבורכם בדיקה יסודית כדי לוודא שהרעיון שלכם אכן עונה על ההגדרה "פטנט" שאיש לא חשב עליו קודם, וכן כדי לערוך את הבקשה באופן מדויק עם מינימום טעויות.

רשם הפטנטים ומורכבות הרעיון

 

באופן טבעי, ישנם פטנטים מורכבים יותר או פחות, ולסוגיה הזו יש השפעה רבה על רשם הפטנטים ועל תהליך העבודה מולו. למעשה, ייתכן מאוד כי בתחומים מסוימים ההליך יהיה פשוט ומהיר יותר, ואילו בתחומים אחרים (למשל בביוטכנולוגיה) נדרשת סבלנות רבה משום שאת הפטנט תוכלו לקבל רק בעוד כמה שנים. בהקשר הזה חשוב להזכיר עוד משתנה משמעותי, והוא המדינה שבה אתם מגישים את הבקשה, שכן בכל מדינה העומס על רשם הפטנטים המקומי שונה, וזמני התגובה לבקשות ולתחומים השונים אף הם משתנים. אם ננסה בכל זאת להגדיר זמן ממוצע סביר, שלוש שנים הוא מספר מתקבל על הדעת.

תהליך רישום פטנט תלוי גם בשלב העריכה

 

כפי שהזכרנו קודם, עריכת הבקשה היא צעד בסיסי וחיוני בתהליך הזה, והיא יכולה להשפיע על משך הזמן שיידרש בעבודה מול רשם הפטנטים. עם זאת, כדאי לזכור כי גם העריכה עצמה אורכת זמן. אם נדרשים מסמכים ואישורים מיוחדים, אם יש צורך בחומרים ספציפיים או אם ישנם עיכובים בהכנת הבקשה או בהגשתה – התהליך עשוי להתעכב. עם צוות מקצועי של עורכי פטנטים מיומנים עיכובים מהסוג שלהם נמצאים תחת שליטה, וזוהי למעשה דרך מצוינת לעשות הכל נכון כבר מהצעד הראשון. עם הניסיון הרב של צוות Top Patents יהיה לצדכם תמיד גורם מיומן שיודע לשאול את השאלות הנכונות, לאסוף את החומרים הדרושים ולנסח בקפידה כל מסמך וכל משפט בבקשה שלכם, מה שבהחלט יחסוך לכם זמן לכל אורך המסע.

חייגו אלינו יצירת קשר