על פניו, המצאת פטנט היא דרך נהדרת להבטיח בלעדיות שתעניק לכם יתרון תחרותי משמעותי מאוד. בין אם אתם מתכננים לייצר מוצר ולמכור אותו ישירות ללקוחות, ובין אם אתם עמלים על קוד שיחולל מהפך ויאפשר לכם למכור אותו לכל המרבה במחיר – ההמצאה שלכם היא הזדמנות פז שאתם לא רוצים (או מוכנים) לפספס. עם זאת, ההבנה בכך היא רק הצעד הראשון והבסיסי ביותר, כאשר תהליך רישום פטנט הוא תהליך שאתם חייבים להבין לעומק כדי לעשות את זה נכון, להימנע מטעויות ולחסוך זמן וכסף לאורך הדרך. 

לפני הכול – בודקים את הרעיון

המצאת פטנט ראשיתה ברעיון יצירתי ומקורי, וזה בדיוק מה שאתם צריכים לבדוק בשלב הראשון. מהלך ולכל תהליך רישום פטנט מחיר לא מבוטל, חשוב להבין מראש האם ניתן להגשים את ההמצאה שלכם בפועל, האם היא באמת חדשנית ומקורית, האם היא מספקת תועלת ממשית וכמובן האם מדובר בהתקדמות כלשהיא ביחס למצב הקיים. אם כן, סריקת השוק והפטנטים הקיימים היא צעד הכרחי, ועורך הפטנטים שלכם הוא הגורם המיומן שיבצע את המשימה הזו על הצד הטוב ביותר.

השלב הבא – חיפוש פטנטים

אמנם הזכרנו את הנושא הזה בסעיף הקודם, אבל חשוב לזכור כי תהליך רישום פטנט מחייב בחינה מעמיקה ויסודית של מאגרי המידע הקיימים כדי להבטיח כי אין פטנטים קיימים אחרים. פרסומים שעשויים לפגוע בתהליך שלכם רצוי לגלות כבר עכשיו, לפני שתשקיעו סכומי עתק בפיתוח, בגיוס כוח אדם או בגיוס משקיעים. כך תימנעו מעלויות גבוהות מאוד לשווא, וגם תחסכו לעצמכם את הזמן היקר על הגשת בקשה שנדונה לכישלון עוד לפני שפיתחתם אבטיפוס או הגבתם ולו לשאלה או להתנגדות אחת של רשם הפטנטים.

ממשיכים להגשת הבקשה

כאמור, להליך רישום פטנט מחיר שצריך לקחת בחשבון, ובמחיר הזה נכנסות גם אגרות שונות שתידרשו לשלם עם ההחלטה להגיש בקשה. לצד תשלום האגרה תצטרכו להגיש בקשה מסודרת, מפורטת ומנומקת, לצרף כל מסמך או אישור שיכול לקדם אתכם אל היעד ואף לתכנן אבטיפוס שיעזור לכם להציג את הרעיון שלכם בקלות. המצאת פטנט היא אולי דרך טובה ליהנות מבלעדיות, אבל אתם צריכים להוכיח שהפטנט שלכם באמת עובד, לא?

תהליך רישום פטנט באופן מקצועי

מעל לכל חשוב לזכור כי תהליך רישום פטנט מחייב תכנון מדויק מאוד, כזה שיבטיח תוצאות טובות בזמן קצר ככל האפשר – לצד חיסכון ניכר בעלויות ובטעויות. עם הניסיון הרב של צוות Top Patents, עם הידע המקצועי ועם ההיכרות הטובה עם עולם החדשנות והפטנטים, אלה הם כל הכלים שאתם צריכים כדי לצאת לדרך עם ארגז הכלים הטוב ביותר. בעבודה הנכונה הזו תוכלו להגיע אל היעד, להשיג את הפטנט המיוחל לקצור את פירות ההצלחה.

חייגו אלינו יצירת קשר