בין אם הרעיון המופלא נחת עליכם ברגע של השראה ובין אם עמלתם רבות כדי להמציא פתרון חדשני במיוחד לבעיה קיימת, סביר להניח שאתם משתוקקים להתחיל לייצר את המוצר שלכם. ברור לכם שיש לו פוטנציאל אדיר, נדמה לכם שזהו פטנט שאיש לא חשב עליו קודם, ומעל לכל אתם מתחילים לדמיין את הרווח הכלכלי האדיר שצפוי לכם. עם זאת, רגע לפני שאתם יוצאים לדרך ומנסים להבין איך רושמים פטנט, יש כמה כללי משחק בסיסיים שכדאי להכיר קצת יותר לעומק.
 

תהליך רישום פטנט מתחיל ברעיון יצירתי


ההחלטה לרשום פטנט מתחילה, כמובן, באותה מחשבה יצירתית. עם זאת, הרעיון הגדול שלכם עשוי להישאר על הנייר (או אצלכם בדמיון) אם לא תפעלו בצורה חכמה, נכונה ומסודרת. הפעילות הנכונה מתחילה, איך לא, בסקר מקדים. בשלב הזה אתם פשוט חייבים להבין האם המוצר שלכם באמת ייחודי ושונה, ומה הופך אותו לכזה. התשובות לשאלות הללו נמצאות בסקר שוק מעמיק, בהיכרות עם המתחרים שלכם, בהבנת המוצרים הקיימים וכמובן בבחינת הפטנטים הקיימים. במילים אחרות, לפני שתבנו תוכנית עסקית, תגייסו משאבים ותראיינו מועמדים לתפקידים שונים בעסק החדש שלכם – חשוב לדעת האם הרעיון שלכם יכול להצליח ולהניב פירות, או לא.
 

דרישות המוצר שלכם – ובניית אבטיפוס


בהנחה שלמוצר שלכם יש זכות קיום וכן שמדובר בהזדמנות אמיתית לייצר הכנסה מרשימה, הגיע הזמן לבנות קונספט ברור ולהגדיר את עיצוב המוצר, את האופן שבו הוא צפוי לפעול, את החומרים הדרושים לתהליך הייצור, את העלויות ואת מחיר המכירה. חשוב לזכור שבמקרים רבים ההחלטות שתקבלו בראשית הדרך ישתנו לאורך התהליך, למשל בעקבות שינויים ופיתוחים טכנולוגיים שיקלו על הייצור, או בעקבות פידבקים שיתקבלו מקבוצת בקרה שתתנסה במוצר שלכם. כך או כך, בתהליך הזה תצטרכו להכיר את המוצר שלכם לעומק כבר בשלב מוקדם מאוד, כאשר בניית אבטיפוס היא דרך מצוינת לעשות את זה.
 

אז איך רושמים פטנט ואיך מגייסים משקיעים?תכנון המוצר שלכם, בניית אבטיפוס וכמובן סקירת הפטנטים ההכרחית לפני כל פעולה אחרת, אלה הם הצעדים המרכזיים הנכללים בכל תהליך רישום פטנט, ללא כל קשר לסוג המוצר או הפיתוח שלכם. למעשה, צעדים אלה חשובים גם כאשר אתם נערכים לסבב גיוסים, שכן גם המשקיעים הפוטנציאליים רוצים לדעת מה אתם מציעים להם, איך המוצר עומד לעבוד והאם הוא אכן ראוי להשקעה. כדי שתוכלו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר ולפעול בצורה אפקטיבית ונכונה בכל שלבי הדרך, חברת Top Patents מעמידה לרשותכם את אנשי המקצוע המיומנים, המנוסים בליווי יזמים וומציאים בתהליך רישום פטנטים. כך תוכלו לבחון את השוק טוב יותר, לדעת לאן אתם נכנסים, להסיר את הערפל ולצעוד לעבר השגת היעדים שלכם בצורה נוחה וחלקה הרבה יותר.
 
חייגו אלינו יצירת קשר