הישראלים אוהבים להמציא המצאות ולגלות חידושים. מבט אחד חטוף על הנעשה בשנים האחרונות מסביר לנו למה זה קורה, שהרי כמה מהמיזמים הגדולים שהומצאו כאן הכניסו לממציאים שמאחורי הקלעים הרבה מאוד כסף. אלא שכדי לפדות את הכסף וליהנות מפירות ההשקעה הזו נדרשת מחשבה רבה, ובעיקר נדרש תכנון שיבטיח לכם הגנה ע"י רישום פטנט. זאת בהנחה שתרצו לקבל בלעדיות על הרעיון המקורי ועל הפיתוח, בלי לחלוק רווחים עם מי שלא טרח בחדרי חדרים במשך שנים רבות כמוכם. עריכת פטנטים היא הצעד המתבקש, וכדאי להבין במה בדיוק מדובר.

עריכת פטנטים – הגדרה בסיסית

חשוב להבין כי עריכת פטנטים היא הדרך להגן על ההמצאה שלכם, וכדי שההמצאה הזו אכן תוכר כפטנט שמעניק לכם בלעדיות תצטרכו לפעול על פי כללי המשחק הברורים ולפנות לרשם הפטנטים. בתור התחלה תתבקשו להגיש בקשה בכתב, הליך שמורכב ממחקר יסודי שיבטיח כי הרעיון שלכם הוא אכן מקורי, חדשני וייחודי. אנשי המקצוע בחברת Top Patents יעמדו לרשותכם בשלב הזה, יערכו את המחקר ויוכיחו שאין לכם מתחרים, לפחות לא בשלב הזה. לצד הוכחת החדשנות תתבקשו להסביר גם מדוע הפיתוח שלכם יעיל וחשוב כל כך, איך הוא פועל ואילו מטרות הוא משרת.

הגשת בקשה לקבלת פטנט

ליווי מקצועי של גורם המתמחה בעריכת פטנטים יעזור לכם לכל אורך הדרך, והדרך הזו לא צפויה להיות פשוטה. בלשון המעטה. גם לאחר הוכחת המקוריות וגם לאחר הגשת הטפסים והבקשה הרשמית, התהליך עצמו עלול להיות ארוך ומסורבל למדי. תתבקשו להציג את המוצר, להסביר את אופן פעולתו ולהדגים את הרעיון שעומד מאחוריו באמצעות אבטיפוס. במקרים רבים, בוודאי כשהפיתוח מורכב יתר על המידה (ויקר להחריד) ניתן להציג גם הדמיה ממוחשבת. כך או כך, המטרה יחידה וברורה: ככל שתהיו מדויקים וברורים יותר בשלב הגשת הבקשה, כך תוכלו לחסוך זמן יקר ועלויות, ולהגיע לקצה המסלול – ולקבלת אישור על הפטנט שלכם.

שלושה מרכיבים קריטיים לצורך עריכת פטנטים

באופן כללי עריכת פטנטים מורכבת משלושה חלקים מרכזיים. החלק הראשון מתייחס דווקא למה שקיים היום, לעידן שבו המוצר הנפלא שלכם עדיין לא קיים, וזו למעשה הדרך האידאלית להתחיל. כשאתם מזהים בעיה או צורך, אתם יודעים אילו פתרונות ניתן להציע כדי להתמודד איתם טוב יותר. מכאן תגיעו אל החלק השני, זה שכולל את המפרט הטכני של המוצר או ההמצאה שלכם, ורק לאחר מכן תוכלו להגדיר מה אתם באמת דורשים ואילו הגנות ראויות, לדעתכם.

משך התהליך

ההכרה בפטנט שלכם תגיע, אבל הדרך לשם לא קצרה ובוודאי שאיננה מהירה. עם זאת, עם הליווי המקצועי של Top Patents נגדיר את המוצר, את היתרונות שלו, את אופן הפעולה שלו ואת ההליך שיידרש כדי לפתח אותו. הכל כדי לייעל את תהליך ההכרה ברעיון החדשני שלכם, וכדי לאפשר לכם להפיק את המיטב מהיוזמה.
חייגו אלינו יצירת קשר